Дистанційне навчання



11.05.2021  5-А, Б, В, Г класи

 

Доброго дня, діти!

         Дякую Вам за плідну працю під час дистанційного навчання.

         Подяка батькам та класним керівникам за здійснення контролю.

         Продовжуємо наш урок.

         Повторення.

Т.Г.Шевченко «Садок вишневий коло хати…»

Розвиваємо пам'ять!

Прочитайте  спочатку виразно вірш Т.Г.Шевченка «Садок вишневий коло хати…».

Розкажіть напам’ять.

До побачення! До зустрічі в школі!.

З повагою Антоніна Георгіївна.

 

06.05.2021 Дистанційне навчання 5-А. Б, В, Г класи

 

Доброго дня, діти!

         На уроці ми з вами працюємо письмово.

         В зошиті з української літератури запишемо:

Шосте травня.

Письмова робота.

Опис місцевості,  де знайшов собі притулок Сіроманець.

         Для того, щоб виконати роботу, будь ласка, повторіть матеріал повість «Сіроманець»  Миколи Вінграновського с.235-240.

Діти!

         Якщо продовжиться дистанційне навчання, будь ласка, зошити принести мені в школу 12.05.2021 в зручний для Вас час.

         До побачення!

 

 

29.04.2021 Українська література 5-А, Б, В, Г класи

 

Доброго дня!

         Тема нашого заняття. Доброта, вигадливість, рішучість Сашка, його здатність на самостійні вчинки, особливо у відстоюванні своєї позиції.

         Мета. Вчимося глибше висловлювати власні оцінки дій та вчинків.

         Діти! Ми ознайомилися з трохи фантастичним оповіданням М.Вінграновського про зворушливу дружбу хлопчика та вовка. На уроці ми поміркуємо над образами героїв твору.

-         Читаємо головні епізоди другої частини повісті «Сіроманець» (на вибір).

·        Інтерактивна вправа «Мозковий штурм».

-         Визначте тему та ідею повісті.

Зразок відповіді (записати в зошит):

-         Тема. Зображення конфлікту цивілізації та природи. Про дружбу хлопчика і вовка. Про добре ставлення до тих, хто  потребує допомоги, до братів наших менших. Про гармонійні стосунки людини й природи.

Ідея твору. Уславлення дружби, співчуття, беззастережної хоробрості та самовідданості у взаємодії людини з твариною:

засудження жорстокого поводження з тваринами та людського злопам’ятства. Потрібно гуманно ставитися до беззахисних тварин. Треба вміти жити в гармонії з природою, бережливо, з повагою ставитися до неї, бо ми лише її частина.

Діти!

         Дайте відповідь на проблемне питання.

-         Хто є головним героєм: Сашко чи Сіроманець?

Чому? Адже твір називається «Сіроманець»?

Орієнтовна відповідь (запишіть, будь ласка в зошит).

Головним героєм є Сашко, бо він людина, діє осмислено, обгрунтовано. Вовк відчуває друга інтуїтивно. А назва така тому. що історія незвичайна, унікальна й пов’язана саме з Сіроманцем.

-         Складіть анкету-характеристику (в зошитах)

Ім’я

 Сашко

Герой якого твору, якого автора

Подумайте і запишіть

Вік

Молодший шкільний

Родина

Запишіть самостійно

Рід занять

Навчається в школі, любить природу, знає про неї багато, спостерігає за нею

Дії, вчинки

Подумайте і запишіть

Мрії

Хоче стати лісником

Риси характеру

Добрий,.. і т.д.

Дещо нерозважливий – пішов з дому без дозволу

 

·        Творче завдання (Усно).

-         Придумайте власне закінчення твору.

Домашнє завдання.

Уміти характеризувати образ Сашка, Сіроманця, висловлювати власне ставлення до їхніх дій і вчинків.(Усно).

С.245. Поміркуй над прочитаним (Усно).

До зустрічі!

 

 

                                                                                                                  

27.04.2021 Українська література 5-А, Б, В, Г класи

Доброго дня, мої любі, діти!

         Навчання в онлайн-режимі!

          Продовжуємо вивчати повість М.Вінграновського «Сіроманець». Гуманізм повісті.

         Розвиваємо навички виразного читання, вчимося переказування найцікавіші епізоди повісті.

         Діти!

         Захоплююча та драматична історія про хлопчика й вовка є прикладом гармонії людини і природи. Сашко, головний герой повісті усім серцем пройнявся долею старого й немічного Сіроманця.

·        Робота з підручником.

·        Виразно читаємо повість М.Вінграновського «Сіроманець» с.234-241.

·        Обмін враженням щодо прочитаного.

-         Чи сподобався Вам уривок? Що найбільше привабило в ньому?

Проблемне питання.

-         У чому полягає гуманізм твору М.Вінграновського «Сіроманець»?

Гуманізм з  латинської  людський, людяний.  Саме в дружбі та співчутті

хлопчика до вовка розкривається гуманізм ідеї, яку проголошує письменник.

·        (Усно). Інтерактивна вправа «Мікрофон»».

Дай відповідь.

·        До дружби Сашка з вовком я ставлюся…

 

Домашнє завдання.

     Поміркуй над прочитаним. Усно. с.241 підручника.

     Читати виразно с.242-245.

     До побачення!

        

 

22.04.2021   5-А, Б, В, Г класи       Українська література

Працюємо в онлайн-режимі.

Доброго дня, шановні діти!

Тема уроку: Микола Вінграновський. Основні відомості про письменника. «Сіроманець». Захоплива і драматична історія про хлопчика й вовка як приклад гармонії людини й природи.

Мета: ознайомлення з матеріалом про життя та творчість М. Вінграновського, змістом повісті.

Працюємо з підручником.

1.Опрацювання статті підручника с.225-226.

2.Опрацювати форзац на початку підручника.

- Пригадати коли і де народився Микола Вінграновський?

- Що спільного в долі М.Вінграновського, В.Симоненка і Є.Гуцала?

- У якому вищому навчальному закладі здобував освіту М.Вінграновський?

- Яка тема є головною у творчості письменника? с.225-226.

3. Читаємо повість М.Вінграновського «Сіроманець».

І частина: від початку до епізоду, коли Сашко та Галя йшли зі школи лісом;

-         Обмін враженнями щодо прочитаного.

-         Чи зацікавив вас початок повісті?

-         Робота з таблицею в зошитах.

ü  Заповніть таблицю про героїв повісті.

Зразок

Герої

Хто вони

Сіроманець

 

Сашко

 

Василь Чепіжний

 

Галя Грушецька

 

 

Домашнє завдання.

с.225-233 читати, переказувати.

с.233 Поміркуй над прочитаним.

До побачення!

До зустрічі!


20.04.2021                    Українська література            5-А, Б, В, Г класу

 

Доброго дня, діти!

         Продовжуємо працювати в онлайн-режимі.

Тема нашого заняття – Урок виразного читання. Читання прозового уривка з оповідання «Дивак».

Мета: вдосконалювати вміння виразного читання, повторити особливості виразного читання (засоби, вимоги, паузи тощо).

Діти! Сьогодні на уроці ми вирушимо у подорож «Світ виразного поетичного слова».

Виразне читання є одним із засобів перевірки розуміння нами твору. Тож, вирушаємо у подорож…

Читаємо виразно твір Г.Тютюнника «Дивак».

Домашнє завдання.

В зошитах підготувати малюнок «Олесь і світ природи»

До побачення!


15.04.2021 5-А, Б, В, Г класи                 

Доброго дня!

Продовжуємо працювати в дистанційному режимі.

Тема нашого заняття. Григір Тютюнник. Оповідання «Дивак». Добро і зло у творі.

Мета: усвідомлення ідеї неповторності багатства внутрішнього світу людини, що утверджується в оповіданні.

Шановні діти!

·        Я переконана в тому, що ви прочитали вже оповідання «Дивак».

Хто з вас не встиг, дочитайте.

·        Головна проблема, що описана у творі Тютюника «Дивак» є співвідношення добра і зла в житті,  стосунки людини й природи. Згадайте рядки з вірша В.Симоненка «Ти знаєш, що ти людина?»

Ти знаєш, що ти людина?

Ти знаєш про це чи ні?

Усмішка твоя – єдина.

Очі твої – одні.

 

·        Прошу ці чудові рядки записати в зошит і вивчити напам’ять.

·        Висновок:

·        Такою неповторною і талановитою людиною якраз і є Олесь.

Ким стане Олесь майбутньому? Талановитим художником, допитливим учнем-біологом? Ми не знаємо. Але напевно буде доброю, співчутливою, справедливою людиною. І це, мабуть, найголовніше, Продовжимо міркувати над цією темою.

·        Виконати завдання (усно).

·        Виразно прочитати ІІ умовну частину с.220-222.

1.     Сподобався вам твір? Чим саме?

2.Заповніть в зошитах анкету-характеристику Олеся героя оповідання Григіра Тютюнника «Дивак».

Зразок

Ім’я  Олесь

Герой якого твору

Вік  Молодший шкільний

Родина

Де і як навчається

Портрет

Захоплення

Ставлення до товаришів і товаришів до нього

Риси характеру

3.Робота з таблицею (в зошиті).

Заповнити таблицю за вивченим твором.

Зразок

Добро                   і                зло

Бережливе ставлення Олеся до природи

(Подумати й записати)

Творче завдання.

-Складіть (усно) діалог за вибором.

·        Сварка Олеся і Федька.

·        На уроці малювання

·        Бесіда діда та онука

·        Розмова за вечерею.

Домашнє завдання.

Навчитися виразно читати, переказувати ІІ частину оповідання Тютюнника «Дивак», уміти виділяти головні епізоди, коментувати їх, висловлювати власну думку з приводу прочитаного.

Поміркуй над прочитаним с.219, 223.

До побачення!

13.04.2021   5-А, Б, В, Г класи       Дистанційне навчання

Діти!

Доброго дня!

         Сьогодні ми з Вами вивчаємо новий матеріал. Григір Тютюнник «Дивак»

с.214.

Мета уроку: розвиваємо виразне читання, творчу уяву.

Діти!

         Напевне, ви чули такий вислів: «Ну він і дивак!»

         Хто ж ці диваки?

         Про незвичайних дітей  любив писати талановитий український письменник Григір Михайлович Тютюнник, сам людина зі складною долею.

         З його життям  і творчістю ми й ознайомимося сьогодні, прочитавши на с.214 статтю.

         Захисник справедливості.

         Автобіографія – це документ, у якому людина подає опис свого життя в хронологічній послідовності.

         Завдання (усно). Опрацювати форзац на початку підручника та матеріали статті с.214.

-         Подумайте, коли і де народився Григір Тютюнник?

-         Які трагічні сторінки історії України переплелися з біографією  Григора Тютюнника?

-         Які твори в дитинстві любив читати майбутній письменник?

-         А тепер переходимо до виразного читання оповідання  «Дивак»

с.216-224.

         -   Прочитавши, усно дай відповідь.

1.Чи сподобалося вам оповідання, чим саме?

2.Чому, на вашу думку, оповідання назване «Дивак»?

·        Виконуємо інтерактивну вправу «Вислови думку» (в зошитах).

·        Чи вважаєте ви поведінку Олеся дивною?

Так

 

Деякою мірою

Ні

Домашнє завдання.

Навчитися виразно читати с.216-219 і переказувати І частину.

 

До побачення!

01.04.2021, 5-А, Б, В, Г кл.  Дистанційне навчання

Доброго дня, діти!

Продовжуємо працювати дистанційно в онлайн-режимі.

Тема: М.Рильський «Люби природу не як символ…» с.212.

Мета: продовжуємо розвивати навички виразного читання творів.

Перевіряємо домашнє завдання.

Проаналізувати виконання паспорту твору.

Виразне читання поезії М.Рильського «Люби природу не як символ» с. 212.

ü А тепер попрацюємо з тлумачним словником.

ü Ознайомимося з поняттями символ, естет.

ü Записати в зошити.

Символ -  знак, який може бути прийнятий замість певного поняття.

Естет – прихильник краси заради самої краси, а не заради природи, людини як вінця її творіння.

Подумайте!

ü Яка головна думка вірша «Люби природу не як символ».

Орієнтовна відповідь

- Заклик ставитися до природи бережливо, по-синівському.

- Природа багата, мудра, гармонійна, і людині варто цьому в неї повчитися.

- Потрібно бути справжнім поетом, який відчуває й переживає те, про що пише, а не таким, що добирає красиві, але бездушні слова, які нічого не знають.

ü Наступне завдання.

Складання паспорту твору «Люби природу не як символ» с. 212.

Записати в зошити

Зразок

Назва    «Люби….»

Автор    ……

Жанр – див. у попередніх записах.

Тема         Заклик до людини любити природу.

Образи      Ліричний герой, природа, поет.

ü Художні засоби.

Епітети: душі своєї, святі глибини, душа могуча.

Порівняння: визначити й записати.

Головна думка        Кожен із нас – невід’ємна частинка природи. (Дописати свою думку).

Настрій     закличний (ваша думка).

Домашнє завдання.

С.210, с.212 на вибір вивчити вірш напам’ять.

До зустрічі!


30.03.2021,  5-А, Б, В, Г кл.,  дистанційне навчання

Доброго дня, діти!

Продовжуємо ми з Вами вивчення поезії М. Рильського «Осінь-маляр із палітрою пишною» с.210.

Мета: розвиваємо навички виразного читання ліричних творів; вчимося висловлювати власні думки щодо прочитаного .

Перевіримо домашнє завдання.

Пригадати напам’ять вірш М. Рильського «Дощ» с.210.

- Усно дайте, будь ласка, відповіді на запитання :

1. Коли й де народився Максим Рильський?

2. Який факт із біографії життя свідчить про його велику працездатність?

ü Сприйняття й засвоєння навчального матеріалу.

 - Виразне читання вірша М.Рильського «Осінь-маляр із палітрою пишною».

- Словникова робота за текстом твору «Будь уважним до слова» с.212. Опрацюй усно.

- А тепер попрацюємо над складанням паспорту твору

ü В зошиті запишемо

Складання паспорту твору

Зразок

Назва    «Осінь-…

Автор    …. (Подумайте)

Жанр        Пейзажна лірика

Тема          Зображення краси…

Образи       Осінь, ліс…..

Головна думка     Осіння пригода прекрасна

Художні засоби:

Епітети : пишною, розкішною, сріблясті, барвисті, дивними переливними та ін..;

метафори- осінь-маляр, тумани розливає, ліс одягає, сміється до вітру;

настрій замріяно-захоплений.

Домашнє завдання.

Поміркуй над прочитаним (усно) с.211.

Навчіться виразно читати вірш М.Рильського «Осінь-маляр із палітрою пишною».

До побачення. Бережіть себе!

25.03.2021 5-А, Б, В, Г кл.       Дистанційне навчання

Доброго дня, мої любі!

         Сьогодні ми на уроці вивчаємо:

М.Рильський. Основні відомості про поета. «Дощ» («Благожданий, довгожданий»).

Обладнання: портрет М.Рильського, збірки його творів с.209-210.

ü Перевірка домашнього завдання.

Виразне читання й аналіз поезій Є.Гуцала (уривки на вибір) с.200-208

ü Працюємо з підручником

Опрацювання статті підручника с.209

ü Виразне читання поезії М.Рильського «Дощ».

ü Обмін враженнями щодо прочитаного

-         Чи сподобалася вам ця поезія?

-         Що вас найбільше вразило?

ü Поміркуй над прочитаним с.210.

Зверніть увагу:

Ліричний герой любить рідну землю, вболіває за людей праці, щирий, поетичний.

Настрій поезії бадьорий, оптимістичний.

ü Виконуємо інтерактивну вправу «Мікрофон»

-         Дощ «для мене…»

Домашнє завдання. Вивчити напам’ять  вірш «Дощ» М.Рильського.

До побачення. Бережіть себе!

23.03.2021 Дистанційне навчання, 5-Б клас

Доброго дня, діти!

Тема нашого уроку: Контрольна робота (тестування) Тарас Шевченко, Павло Тичина, Євген Гуцало.

         Сьогодні ми з вами виявимо рівень знань, умінь та навичок  з метою контролю та корекції.

Діти!

Контрольну роботу виконуємо в зошитах з української літератури (тестування).

І рівень (кожна правильна відповідь – 1 бал)

1.     У вірші «Не бував ти у наших краях» П.Тичина змальовує людей, для яких найважливішими цінностями є

А Пісня й праця;

Б Достаток і спокій;

В Мир і злагода;

Г Дружба й згуртованість

ІІ рівень (кожна правильна відповідь – 1 бал)

         1.Рядки означають, що

А Шпачак усвідомив свою провину;

Б Дядько боїться відповідальності;

В Йому стало соромно перед родичами;

Г Йому стало жаль Лося

ІІІ рівень (кожна правильна відповідь – 2 бали)

         Ким мріяв стати малий Шевченко?

         А Маляром;

         Б Учителем;

         В Поетом

ІУ рівень (правильна, змістова, цікава відповідь – 4 бали)

1.Виконайте одне із завдань

А Напишіть твір-мініатюру про любов до рідної землі (на основі вивчених творів та власних спостережень);

Б складіть свій діалог із дядьком хлопчиків, як би ви опинилися на їхньому місці (за оповіданням «Лось» Є.Гуцало);

В намалювати ілюстрації до твору, прокоментувати їх (4 бали)

ПРИМІТКА: контрольні роботи в зошитах з української літератури принести після закінчення дистанційного навчання

До зустрічі!

18.03.2021,  5-Б, українська література

Доброго дня, діти!

Тема. Євген Гуцало «Лось». Співчуття, милосердя – шлях до перемоги добра. Образи, невідступність у захисті гуманних переконань.

Мета: поглибити знання учнів про оповідання; характеристики образів, про добро і зло.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

1.     Мотивація навчальної діяльності школярів.

«Актуалізація опорних знань учнів»,

Повторити вивчене напам’ять.

Зробіть аналіз образу Лося за запитаннями с.203, 207.

Питання : поміркуй над прочитаним (усно).

Письмово скласти план оповідання (робота в зошитах).

Інтерактивна вправа «Мікрофон».

- Чи перемогло зло в оповіданні  «Лось»? Доведіть свою думку (усно).

Домашнє завдання.

С.208(1) виконати письмово в зошитах.

До зустрічі!


16.03.2021   5-Б кл. українська література

Доброго дня,діти!

Тема. Є.Гуцало «Лось».

Мета: ознайомлення учнів із життєвим та творчим шляхом письменника, змістом його оповідання; розвивати навички виразного читання; переказування оповідання.

Тип нашого уроку: вивчення нового матеріалу.

Діти!

Перевіримо домашнє завдання.

1.Читання та аналіз поезій П.Тичини.

2.Повторити напам’ять вивчене.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

- Робота з підручником с.199

Опрацьовуємо статтю підручника.

- Переходимо до виразного читання оповідання Є.Гуцала «Лось» с.200-208.

Обмін враженнями щодо прочитаного.

- Чи сподобалося вам оповідання, що саме найбільше запам’яталося в ньому?

- Як ви оцінюєте дії героїв?

- Кому більше присвячений твір: людям чи природі?

Поміркуй над прочитаним с.203, с.207.

Домашнє завдання

Навчитися виразно читати, переказувати зміст оповідання, висловлювати власну думку з приводу прочитаного с.200-207.

Підсумок уроку.

Інтерактивна вправа «Мікрофон»

- Оповідання «Лось» примусило нас замислитися над тим…. (відповідь усно).





21.01.2021   

Доброго дня!

 

Працюємо дистанційно.

 Тема уроку. Літописні оповіді «Розгром Ярославом печенігів.

Початок великого будівництва в Києві. Похвала книгам».

         Мета: ознайомлення із літописними оповіданнями.

Тип уроку: комбінований.

Діти!

- Запишіть, будь ласка, в зошити дату, тему й такі рядки: «З глибини моря дістають перлини, а з глибини книг – знання».

- Ознайомтеся з інформацією про Ярослава Мудрого.








- Працюємо з підручником. Прочитайте текст на с.146.

Завдання.

- Поміркуйте над прочитаним с.146.

- Складіть паспорт твору письмово.

Зразок: (там, де крапочки записати свою думку).

Назва твору «Розгром Ярославом печенігів…

Входить до складу твору «Повість…

Тема твору: розповідь про діяльність Ярослава Мудрого…

Основна думка твору: уславлення мужнього князя…

Жанр твору: літописна оповідь.

Рік написання: 1036-1037.

Головний герой - князь…

Риси характеру: сміливий, освічений…

Домашнє завдання

Повторити вивчене під час дистанційного навчання (с.130-147).

До зустрічі!

 


19.01.2021

Доброго дня, мої любі діти 5-А, Б, В, Г класів!

Продовжуємо роботу в дистанційно-освітньому просторі.

Сьогодні тема нашого уроку: Літописні оповіді «Три брати – Кий, Щек. Хорив і сестра їхня Либідь», «Святослав укладає мир із греками і повертається до Києва. Смерть Святослава», «Володимир вибирає віру».

Мета: ознайомитися з поняттям "літопис", історичною та літературною пам’яткою «Повість минулих літ», розвивати навички виразного читання, виховуємо інтерес до історичного минулого України.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Діти!

Перевіряємо домашнє завдання.

1. Виразно прочитайте, прокоментуйте акровірші Л.Глібова та свої власні на тему шкільного життя.

Зразок (Записати в зошит).

Широко двері відчиняє,

Коридори простеляє,

Оком щирим підморгне,

Ладна все для нас зробити,

А щоб добре нас навчити. 

2. Виконайте тестові завдання

Прошу записати в зошити дату, тему уроку.

Діти! Зверніть увагу на слова: щоб не робити помилок нині та в майбутньому, треба добре знати минуле. Наші пращури передали нам свій досвід, закодували його в літописах, історичних документах та художніх творах. Згадаймо слова Тараса Шевченка:

Подивіться лишень добре, прочитайте знову

Тую славу. Та читайте

Од слова до слова.

Тож помандруймо з вами в історичне минуле, з яким ви вже ознайомилися на уроках історії України.

Діти!

- Що ж таке літопис? с.139. (Записати в зошит відповідь).

 Робота з підручником.


-         Запишіть, будь ласка, в зошити «Карту розуму» розділу.

-         Прочитати «Повість минулих літ» с.130-140.

-         Читаємо й переказуємо «Три брати – Кий, Щек, Хорив і сестра їхня Либідь» с.140.

-         Поміркуймо над прочитаним.

Прочитати і вміти переказувати «Святослав укладає мир із греками і повертається до Києва. Смерть Святослава» с.142-143.

Завдання усно.

Поміркуй над прочитаним с.143 (див.підручник).

-         Читаємо «Володимир вибирає віру».

Поміркуйте, будь ласка, над прочитаним (с.145 підручника).

Підсумок уроку.

Інтерактивна вправа «Мікрофон».

-         З літописних оповідей найсильніше вражання справила на мене …, тому що … (Усно).

Домашнє завдання.

Читати і вміти переказувати с.139-145

До зустрічі! Бережіть себе і свою родину.

                                          Ваша Антоніна Георгіївна





 14.01.2021  

Українська література 5-А, Б, В, Г класи

 

Доброго дня, шановні діти! 

        Продовжуємо працювати дистанційно.

         Тема. Л.І.Глібов. «Хто вона?»«Хто розмовляє», «Хто сестра і брат?».

         Мета: ознайомитися з акровіршами Л.Глібова; продовжимо розвивати навички виразного читання; прищеплюємо любов до поетичного слова.

         Тип уроку: комбінований.

Діти! 

         Починаємо наш урок із повторення вивченого (мотивація навчальної діяльності).

         «Л.Глібов – творець правди всіх перлин української літератури», - так високо оцінив його творчість І.Франко.

         Отже,

1.   Хто такий Глібов? Розповісти про нього. (Усно).

2.     Хто такий дідусь Кенир?

-         Виразно прочитати загадки «Химерний, маленький...», «Що за птиця?»

-         Записати у зошити дату та тему уроку.

Продовжуємо наш урок.

-         Виразно читаємо акровірші «Хто розмовляє?», «Хто вона?», «Хто сестра і брат?» с.135-137.

Подумати й дати відповідь.

-За якими ознаками ти здогадуєшся, що в загадці йдеться про ластівку? ("Хто вона?")

- Назвіть героїв акровірша "Хто розмовляє?" (Підказка: перші літери слів рядка)

- Назвіть персонажів загадки "Хто сестра і брат".

с.135-137.

         Виконуємо усно інтерактивну вправу «Мозковий штурм»

-         Визначте, будь ласка, чого навчають твори Л.Глібова.

Орієнтовна відповідь (записати в зошит)

·        Бути оптимістом.

·        Бачити красу навколишнього світу.

·        Критично ставитися до чужих та своїх недоліків.

·        Розвивати кмітливість, прагнути до збагачення знань та практичних навичок.

 

Домашнє завдання.

Поміркуйте над прочитаним, с.135-137 (усно). Прослухайте декламування творів Л.Глібова та підготуйте їх виразне читання.


12.01.2021  


Локдаун (жорсткий карантин)

Дистанційне навчання

з української літератури в 5-А, 5-Б, 5-В, 5-Г класах

 

Доброго дня, діти!

Сьогодні ми з вами вивчаємо тему: Леонід Глібов. Відомий український поет і байкар. «Химерний, маленький…», «Що за птиця?».

Фольклорна основа його віршованих загадок ТЛ: акровірш.

Метою нашого уроку є ознайомлення із життям і творчістю відомого поета й байкаря, ми намагатимемося розвивати фантазію, пам'ять, кмітливість, будемо виховувати зацікавленість українською літературою.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу. 

Шановні діти! 

Повторюємо вивчене: Прислів’я та приказки.

-         Яка головна думка цього образного вислову? (Треба цінувати свою родину, робити все, щоб кожен у ній почувався щасливим). Відповідати усно.

Вивчаємо новий матеріал:

-         Перегляньте відео та заповніть таблицю

         Робота з підручником

А тепер ми з Вами виразно читаємо на с.132 поетичну загадку Л.Глібова

«Химерний, маленький…».

Поміркуймо над прочитаним С.132-133 (Усно).

Діти!

Наступне завдання.

- Записуємо в зошит. Акровірш. Це загадка?.. с.134.

- Виразно читаємо акровірш «Що за птиця? с.133.

         Поміркуємо над прочитаним с.134 (Усно).

         Подумаємо. «Що за птиця?» – це акровірш.

Акровірш – це загадка, відгадку на яку можна прочитати за першими літерами кожного рядка

М

У

Х

А

         Діти, вдома

-         читати й переказувати матеріал на с.130-134 до «Хто вона?»

 


22.10.2020

-Доброго дня, мої любі діти 5-А,5-Б,5-В,5-Г класів.

Продовжуємо роботу в дистанційно-освітньому просторі.

 

Тема заняття: В.Королів-Старий. Казка «Хуха-Моховинка». Образи фантастичних істот. Наскрізний гуманізм казки. Аналіз зовнішності казкових істот. Теорія літератури: портрет.

 

Мета: глибше зрозуміти текст казки, її повчальний зміст; визначення літературного портрета; розкрити перемогу добра над злом.

 

Перевіримо домашнє завдання

Будь ласка, запишіть в зошити з української літератури.

1.Про що розповідається в казці? ( відповідати дуже стисло)

2.Назвіть героїв казки. Хто є головною дійовою особою?

3.Хто є носіями добра в казці?

Перевірю відповіді разом з вами після закінчення канікул на уроці української літератури.

     Отже, діти, носії добра в казці – Хуха. Носій зла – дід, який спочатку зруйнував житло Моховинки, а потім зробив її кривою на все життя.

 

Пригадайте, коли дідові потрібна була допомога, Хуха-Моховинка забула свої образи і врятувала його.

Поміркуйте усно, хто несе добро? А зло?

Своїми міркуваннями поділитися з батьками…

Казка вчить нас любити людей, берегти природу, тварин. То що ж таке портрет?

Прочитати с.94 підручника(виділено червоним шрифтом).

Знайти в тексті казки опис зовнішності Хухи-Моховинки (виділити олівцем).

 

Інтерактивна вправа «Мікрофон»(усно)

-Коли б зустрів (зустріла) Хуху-Моховинку, то…

 

Домашнє завдання

1.Виразно читати казку, переказувати с.77-84.

2.Намалювати в зошиті Хуху-Моховинку.

                                 

 

З повагою до Вас, Антоніна Георгіївна

До зустрічі!

 


Дистанційне навчання з української літератури в 5-А,5-Б, 5-В, 5-Г класі

20.10.2020

-Доброго дня, діти!

Тема заняття. В.Королів- Старий. «Хуха –Моховинка». Добро і зло в казці.

Метою нашого уроку є ознайомлення із казкою письменника, її ідейно-художніми особливостям; будемо розвивати навички вдумливого і виразного читання, оцінювати вчинків героїв із позицій гуманізму.

Шановні діти!

Повторимо домашнє завдання

 

1.В зошиті з української літератури виконайте письмово.

Тестування(визначте одну правильну відповідь)

1.Що зробило Лиса Микиту «страшенно гордим»?

Зразок:

А  уміння уникати небезпеки(правильна відповідь)

Б   знайдене багатство

В   слава найсильнішого в усьому лісі

Г   те, що він мав велику і дружну сім’ю

 

2.Найбільшу небезпеку в місті для Лиса становили

А  перекупки

Б   мисливці

В   коти

Г   собаки

 

3.Лис сховався

А   під прилавком

Б    на возі

В    на подвір’ї

Г    у копиці соломи

 

Зошити з відповідями я перевірю на першому уроці після канікул і виставлю вам оцінки.

 

-А тепер переходимо до вивченням нашої теми « В.Королів- Старий. «Хуха –Моховинка». Добро і зло в казці».

 

«З того часу, як стоїть світ, людська фантазія творить у своїй уяві різноманітну невидиму силу, що зо всіх боків оточує людину», - говорив український письменник В.Королів-Старий.

Завдання:

1.Опрацювати на с.76 нарис «Захисник українського імені за кордоном».

- Поміркуйте і розкажіть, коли і де народився письменник? Яке його справжнє прізвище?(усно)

- Які події в житті країни змусили Василя Костьовича Королева покинути Україну?(усно)

- У чому виявлялося прагнення письменника «не соромити перед чехами українського імені»? (усно)

 

У казці «Хуха-Моховинка» ми познайомимося з міфічною істотою Хухою.

Прочитайте казку виразно «Хуха –Моховинка» с.77-83.

Подумайте:

1.Що вам найбільше запам’яталося в казці, чому?

2.Чи сподобалася вам Хуха- Моховинка?

3.Що здалося вам найцікавішим? Смішним? Сумним? Дивним та незвичайним?

Відповіді запишіть в зошиті з української літератури.

 

Поміркуй над прочитаним с.78,81,83 (усно)

 

Домашнє завдання.

Навчитися виразно читати, переказувати казку «Хуха-Моховинка» с.77-83

 

З повагою до Вас, Антоніна Георгіївна

До побачення!

Бережіть себе!

 

Комментариев нет:

Отправить комментарий